Ülvi Mansurova yüksək vəzifə verildi - Fondun sədri təyin olundu
Ülvi Mansurov İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Azərbaycan Biznesinin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri təyin edilib
Valyuta.az xəbər verir ki, Ülvi Eldar oğlu Mansurov 13 dekabr 1983-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. O, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində bakalavr və magistr dərəcələri, 2015-ci ildə isə Böyük Britaniyanın Vorvik Universitetinin Biznes Məktəbində MBA dərəcəsi alıb. 2013-cü ildə Azərbaycanda fəlsəfə doktoru, 2024-cü ildə isə Vorvik Universitetində biznes idarəçiliyi üzrə doktorluq dərəcəsinə yiyələnib.
Əmək fəaliyyətinə Azərbaycan Beynəlxalq Bankında (ABB) başlayıb və 2001-2012-ci illərdə ABB-də müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
2012-ci ildə "Bank Technique" ASC-nin İdarə Heyətinin sədri, 2015-ci ildə isə ABB-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini vəzifəsinə təyin olunub.
2017-ci ildən "Azərpoçt" MMC-nin baş direktoru, 2018-ci ildən Vergilər Nazirliyinin İqtisadiyyat sahələrinin analitik təhlili və ekspertizası departamentinin baş direktoru, 2020-ci ildən bu təyinatadək isə "Azərbaycan İnvestisiya Şirkəti" ASC-nin icraçı direktoru vəzifələrində çalışıb.

Ульви Мансуров назначен председателем Правления Фонда развития азербайджанского бизнеса при Минэкономики
04.12.2025 11:23
480
Ульви Мансуров назначен председателем Правления Фонда развития азербайджанского бизнеса при Министерстве экономики Азербайджана.
Как сообщает Valyuta.az, Ульви Эльдар оглы Мансуров родился 13 декабря 1983 года в Баку. Он получил степени бакалавра и магистра в Азербайджанском государственном экономическом университете, а в 2015 году — степень MBA в бизнес-школе Университета Уорика (Великобритания). В 2013 году в Азербайджане защитил диссертацию на соискание ученой степени доктора философии, а в 2024 году получил степень доктора делового администрирования в Университете Уорика.
Трудовую деятельность начал в Международном банке Азербайджана (МБА) и в 2001–2012 годах занимал в МБА различные должности.
В 2012 году был назначен председателем Правления ОАО «Bank Technique», а в 2015 году — заместителем председателя Правления Международного банка Азербайджана.
С 2017 года занимал должность генерального директора ООО «Azərpoçt», с 2018 года — генерального директора департамента аналитического анализа и экспертизы экономических секторов Министерства налогов, а с 2020 года до настоящего назначения работал исполнительным директором ЗАО «Азербайджанская инвестиционная компания».