İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi "Xanni-2017" MMC ilə satınalma müqaviləsi imzalayacaq.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, şirkət qurumun tibbi sərf mallarının satın alınması ilə bağlı keçirdiyi tenderin qalibi seçilib.
Məlum olur ki, İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi "Xanni-2017" MMC-dən qeyri-steril əlcəklər alacaq. Buna görə şirkətə 2 724 397,45 manat ödəniləcək.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin reyestr məlumatlarında göstəriliri ki, "Xanni-2017" MMC 11 aprel 2017-ci ildə qeydiyyata alınıb.
Nizamnamə kapitalı 10 manatdır. Şirkətin hüquqi ünvanı Göygöl rayonu, Quşqara kəndində yerləşir. MMC-nin qanuni təmsilçisi İbrahimov İdris Niyazi oğludur.
"Xanni-2017” MMC-nin rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilən məlumatdan aydın olur ki, şirkət Gəncə şəhərində fəaliyyətə başlayıb. Şirkət inşaat sektorunda, gəmiqayırma, ağac emalı sənayesində, neft emalı və başqa sahələrdə istifadə oluna bilən əlcəklər istehsalını və satışını həyata keçirir.
Dövlət satınalmalarının vahid internet portalı üzərindən apardığımız araşdırmadan məlum olur ki, şirkət 2023-cü ildə İcbari Tibbi Sığorta Agentliyi ilə satınalma müqaviləsi bağlayıb. Maliyyə dəyəri 2 304 245 manat olan müqavilədə ümumprofilli müalicə müəssisələrinin faəliyyətində istifadə olunan tibbi ləvazimatların satın alınması nəzərdə tutulub.
"Xanni-2017” MMC-nin rəhbəri İdris İbrahimova gəlincə, o, Gəncə Tibb Kollecinin keçmiş direktoru Niyazi İbrahimovun oğludur. Niyazi İbrahimov hazırda Şans Tibb Mərkəzinin Gəncə filialının ümumi cərrahıdır.

Инновационный и снабженческий центр подпишет договор закупки с ООО "Ханни-2017".
Valyuta.az со ссылкой на «Qaynarinfo» сообщает, что компания стала победителем тендера учреждения на закупку медицинских расходных материалов.
Известно, что Инновационный и снабженческий центр приобретет у ООО "Ханни-2017" нестерильные перчатки. За это компании будет выплачено 2 724 397,45 манатов.
В регистрационных данных Государственной налоговой службы при Министерстве экономики указано, что ООО "Ханни-2017" было зарегистрировано 11 апреля 2017 года.
Уставный капитал составляет 10 манатов. Юридический адрес компании — район Гёйгёл, село Гушгара. Законным представителем ООО является Ибрагимов Идрис Ниязи оглу.
Из информации, размещенной на официальном интернет-сайте ООО "Ханни-2017", становится ясно, что компания начала деятельность в городе Гянджа. Компания занимается производством и продажей перчаток, которые могут использоваться в строительной отрасли, судостроении, деревообрабатывающей промышленности, нефтепереработке и других сферах.
Проведенное через единый портал государственных закупок исследование показывает, что в 2023 году компания заключила договор закупки с Агентством по обязательному медицинскому страхованию. Стоимость договора составляет 2 304 245 манатов, предусматривающий закупку медицинских принадлежностей, используемых в деятельности универсальных лечебных учреждений.
Что касается руководителя ООО "Ханни-2017" Идриса Ибрагимова, он является сыном бывшего директора Гянджинского медицинского колледжа Ниязи Ибрагимова. В настоящее время Ниязи Ибрагимов является главным хирургом филиала медицинского центра Шанс в Гяндже.