Azərbaycanda iş adamının milyonlarla pulu ələ keçirilib. Şikayət əsasında biri keçmiş idman federasiyası prezidenti olmaqla, 5 nəfər cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
Valyuta.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, dəstə üzvləri iş adamı Quvat Beybutovun 4 milyon manatdan çox pulunu dələduzluqla ələ keçirməkdə ittiham olunurlar.
2022-ci ilə kimi Sindo-ryu və Pençak Silat Federasiyasının prezidenti olmuş Ceyhun Əşrəfov və tanışları-Cavid Hüseynli, Rüstəm Qafarov, Seymur Məhərrəmov və Zaur Qurbanovun birgə dələduzluq əməli barəsində Baş Prokurorluğa əsaslı materiallar daxil olub.
Şikayətlə bağlı aparılan araşdırma nəticəsində məlum olub ki, Ceyhun Əşrəfov yuxarıda adları qeyd olunan tanışları ilə birlikdə Quvat Beybutova yalan vəd verib. Belə ki, onlar iş adamını Nəsimi rayonunda yerləşən 968-ci məhəllədəki fərdi yaşayış evlərinin sökülməsi və əvəzində çoxmərtəbəli binanın tikintisi üçün Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsindən icazənin alınacağına inandırıblar.
Məsələnin həll edilməsi üçün isə dəstə üzvləri Q.Beybutovdan hissə-hissə olmaqla ümumilikdə 4 milyon 19 min manat alıblar. Lakin onlar verdikləri vədə əməl etməyib, nəticədə xüsusilə külli miqdarda dələduzluq cinayəti törətmiş olublar.
Prokurorluq zərərçəkmişə vurulmuş ziyanın 1 milyon 442 min manatı ödətdirilib. C.Əşrəfov barəsində bir neçə gün əvvəl məhkəmə qərarı ilə ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçilib. Digərləri - Cavid Hüseynli, Rüstəm Qafarov, Seymur Məhərrəmov və Zaur Qurbanov isə həbs edilib.

В Азербайджане у бизнесмена похищены миллионы. По жалобе пятеро лиц, в том числе бывший президент спортивной федерации, привлечены к уголовной ответственности.
Valyuta.az со ссылкой на «Qafqazinfo» сообщает, что члены группы обвиняются в мошенничестве в отношении бизнесмена Кувата Бейбутова, у которого они похитили свыше 4 миллионов манатов.
До 2022 года президентом федерации Синдо-рю и Пенчак Силат был Джейхун Эшрафов, а его знакомые — Джавад Гусейни, Рустам Гафаров, Сеймур Магеррамов и Заур Гурбанов — совместно подозреваются в мошеннических действиях, по основательным материалам, поступившим в Генпрокуратуру.
В результате расследования по жалобе было установлено, что Джейхун Эшрафов совместно с вышеуказанными знакомыми дал ложные обещания Кувату Бейбутову. Так, они убедили предпринимателя, что получат разрешение от Государственного комитета по градостроительству и архитектуре на снос индивидуальных домов в 968-м квартале района Насими и строительство многоэтажного дома на их месте.
Для решения этого вопроса члены группы получили от Кувата Бейбутова в общей сложности 4 миллиона 19 тысяч манатов партиями. Однако они не выполнили обещанное, в результате чего совершили особо крупное мошенничество.
Прокуратура взыскала с обвиняемых в пользу потерпевшего 1 миллион 442 тысячи манатов ущерба. В отношении Джейхуна Эшрафова несколько дней назад судом была избрана мера пресечения в виде домашнего ареста. Остальные — Джавад Гусейни, Рустам Гафаров, Сеймур Магеррамов и Заур Гурбанов — арестованы.
Отметим, что пострадавший бизнесмен Куват Бейбутов несколько лет назад баллотировался в депутаты.
Все новостиЦены на аренду жилья в Баку демонстрируют незначительную дифференциацию по районам - QİYMƏTLƏR