Valyuta.az xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb.
Fərmana əsasən, "Invest in Azerbaijan" informasiya sistemi investorlar tərəfindən elektron qaydada müraciətlərin təqdim edilməsini, habelə Azərbaycanda investisiya fəaliyyətinin həyata keçirilməsi üçün zəruri olan bütün məlumatların, o cümlədən investisiya mühiti, investisiya layihələri, mövcud tələblər, imtiyaz və güzəştlər barədə məlumatların əldə olunmasını təmin edəcək.
Sistemin sahibi funksiyalarını İqtisadiyyat Nazirliyi, operatoru funksiyalarını isə nazirliyin tabeliyində olan AZPROMO həyata keçirəcək.
İqtisadiyyat Nazirliyinə sistemin formalaşdırılması, aparılması, fəaliyyətinin təşkili və inkişaf etdirilməsi üçün zəruri tədbirlər görmək tapşırılıb.

В Азербайджане создаётся информационная система «Invest in Azerbaijan»
Согласно указу, информационная система «Invest in Azerbaijan» обеспечит инвесторам возможность подавать обращения в электронном формате, а также получать всю необходимую информацию для осуществления инвестиционной деятельности в Азербайджане — включая данные об инвестиционном климате, проектах, требованиях, льготах и преференциях.
Функции владельца системы будет выполнять Министерство экономики, а функции оператора — подведомственная структура министерства, организация AZPROMO.
Министерству экономики поручено принять необходимые меры для формирования, ведения, организации работы и дальнейшего развития системы.