Gözəllik salonlarında ödənişdə hansı bankın kartı qazandırır?
Gözəllik salonları, bərbərxanalar və SPA mərkəzləri şəxsi qulluq sahəsində ən çox müraciət olunan xidmətlərdəndir.
Valyuta.az xəbər verir ki, bu kimi xidmətlər üçün edilən ödənişlərdə keşbek (cashback) tətbiq olunması istifadəçilərə əlavə üstünlüklər qazandırır.
Beləliklə, gündəlik xərclərin bir hissəsi geri qaytarılaraq, müştərilərin bu xidmətlərə olan marağı artırılır.
Qeyd edək ki, cari ayın 5-dən növbəti ayın 5-dək "Mobile Bankinq" vasitəsilə "Yaşıl Keşbek" paketindən "Miles" paketinə keçid edildikdə, yığılan ballar AZN kart hesabına məbləğ olaraq avtomatik köçürülür.
İstifadə olunmamış və qalıq ballar növbəti aya keçirilir. ATM cash, POS cash, Card to Card, kredit ödənişləri, rabitə, nəqliyyat (hava nəqliyyatı istisna), dövlət və kommunal, mərc və "Quasi cash" ödənişləri dövriyyəyə daxil edilmir. "Rabita Mobile" vasitəsilə aparılan əməliyyatlara görə keşbek hesablanmır.
"Yelo Bank"ın təklif etdiyi paket çərçivəsində həm əsas, həm də əlavə kateqoriyalardan ikisini seçmək imkanı verilir. Beləliklə, ay ərzində ümumilikdə dörd kateqoriyadan yararlanmaq mümkündür.
Keşbek üzrə kateqoriya ayda bir dəfə seçilə bilər və yalnız növbəti ayda dəyişdirilməsinə icazə verilir. Keşbek yalnız seçilmiş kateqoriya üzrə hesablanır, əlavə plan tərtib edilmir.

Какие банковские карты приносят выгоду при оплате в салонах красоты?
Салоны красоты, парикмахерские и SPA-центры являются одними из самых востребованных услуг в сфере личного ухода.
Valyuta.az сообщает, что применение кешбэка при оплате таких услуг предоставляет пользователям дополнительные преимущества.
Таким образом, часть ежедневных расходов возвращается обратно, что увеличивает интерес клиентов к этим услугам.
Отметим, что с 5-го числа текущего месяца по 5-е число следующего, при переходе с пакета "Зеленый кешбэк" на пакет "Miles" через "Мобильный банкинг", накопленные баллы автоматически переводятся в сумму на счет карт в AZN.
Неиспользованные и остаточные баллы переносятся на следующий месяц. Суммы, полученные через ATM cash, POS cash, Card to Card, кредитные платежи, связь, транспорт (за исключением воздушного транспорта), государственные и коммунальные платежи, ставки и "Quasi cash", не учитываются в обороте. Кешбэк не рассчитывается по операциям, проведённым через "Rabita Mobile".
В рамках пакета, предлагаемого "Yelo Bank", предоставляется возможность выбрать две категории из основных и дополнительных. Таким образом, в течение месяца возможно использовать четыре категории.
Категория кешбэка может быть выбрана один раз в месяц и разрешается менять только в следующем месяце. Кешбэк начисляется только в выбранной категории, дополнительных планов не составляется.