Dünya Riyaziyyat Olimpiadasının Azərbaycanlı qalibini siz də tanıyın!
Oxbridge Academy-nin 12-ci sinif şagirdi beynəlxalq riyaziyyat olimpiadalarında böyük uğurlar əldə edib.
Valyuta. az bildirir ki, Oxbridge Academy, Britaniya kurikulumu üzrə A-Level təhsilinin son ilini tamamlayan Nuray Hüseynlinin beynəlxalq arenadakı diqqətəlayiq nailiyyətlərini qürurla elan edir.
Nuray ölkəmizin ən uğurlu gənc riyaziyyatçılarından biri kimi dünyanın ən çətin müsabiqələrində yüksək nəticələr göstərib.
O, dünyanın ən nüfuzlu və çətin olimpiadalarından biri hesab edilən World Math Team Championship (WMTC) yarışında qızıl medal qazanıb. Bu uğura görə Nuray Azərbaycan milli komandasına seçilib və ölkəmizi Tailandda keçiriləcək qlobal mərhələdə təmsil edəcək.
Onun əldə etdiyi digər nailiyyətlər:
Qızıl medal – Math Olympiad USA
Gümüş medal – International Math Challenge (IMC)
Bürünc medal – Future Intelligence Science Olympiad (FISO)
Bürünc medal – American Math Olympiad (AMO)
Qızıl medal, I yer – Constructor Spring Challenge (Riyaziyyat və Proqramlaşdırma)
Qızıl medal – STEM Math Olympiad (qlobal mərhələ)
Qızıl medal – Neo-Science Math Olympiad
Bu nailiyyətlər Nurayın fədakarlığını, analitik bacarıqlarını və riyaziyyata olan güclü marağını nümayiş etdirir. Oxbridge Academy onun uğurlarını yüksək qiymətləndirir və beynəlxalq arenada yeni qələbələr qazanacağına inanır.

Азербайджанская школьница выиграла золото на Всемирной математической олимпиаде WMTC
Ученица 12-го класса Oxbridge Academy добилась крупных успехов на международных олимпиадах по математике.
Как сообщает Valyuta.az, Oxbridge Academy с гордостью объявляет о заметных успехах на международной арене Нурай Гусейнли, которая завершает последний год обучения по британской программе A-Level.
Нурай, одна из самых успешных молодых математиков нашей страны, показала высокие результаты в самых сложных мировых соревнованиях.
Она завоевала золотую медаль на одной из самых престижных и сложных олимпиад мира — World Math Team Championship (WMTC). Благодаря этому успеху Нурай вошла в состав сборной Азербайджана и представит нашу страну на глобальном этапе соревнований, который пройдёт в Таиланде.
Среди других её достижений:
Золотая медаль – Math Olympiad USA
Серебряная медаль – International Math Challenge (IMC)
Бронзовая медаль – Future Intelligence Science Olympiad (FISO)
Бронзовая медаль – American Math Olympiad (AMO)
Золотая медаль, 1-е место – Constructor Spring Challenge (математика и программирование)
Золотая медаль – STEM Math Olympiad (глобальный этап)
Золотая медаль – Neo-Science Math Olympiad
Эти достижения отражают трудолюбие Нурай, её аналитические способности и глубокий интерес к математике. В Oxbridge Academy высоко оценивают её успехи и верят, что на международной арене её ждут новые победы.