Dörd manatlıq şirkət FHN-nin sifarişi ilə fərdi evlər tikəcək
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin Tikilməkdə Olan Obyektlərin Birləşmiş Müdriyyəti "Aypara-İnşaat” MMC ilə satınalma müqaviləsi bağlayacaq.
Şirkət qurumun sifarişi ilə Şamaxı, Ağsu və İsmayıllı rayonlarında 4 ədəd fərdi yaşayış evi tikəcək. Buna görə "Aypara-İnşşat” MMC-yə 275 466,57 manat ödəniləcək. Bu halda bir evin tikintisinin 68 866 manata başa gələcəyi aydın olur.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin reyestr məlumatlarında göstərilir ki, "Aypara-İnşaat” MMC 11 APREL 2012-ci ildə qeydiyyata alınıb.
Nizamnamə kapitalı 4 manat olan şirkətin hüquqi ünvanı Bakı şəhəri Xətai rayonu, Xudu Məmmədov küçəsi, ev 20, mənzil 66-da yerləşir. MMC-nin qanuni təmsilçisi Mikayılov Maarif Aydın oğludur.

Предприниматель с четырёхманатным капиталом построит частные дома по заказу МЧС
Министерство по чрезвычайным ситуациям (МЧС) заключит договор закупки с Государственным агентством по контролю за безопасностью строительства и объединенным управлением строящихся объектов с ООО "Айпара-Иншаат”.
Компания построит 4 индивидуальных жилых дома в районах Шамахы, Агсу и Исмаиллы по заказу учреждения. За это ООО "Айпара-Иншаат” получит 275 466,57 манатов. Таким образом, стоимость строительства одного дома составляет 68 866 манатов.
Согласно регистрационным данным Государственной налоговой службы при Министерстве экономики, ООО "Айпара-Иншаат” зарегистрировано 11 апреля 2012 года.
Уставной капитал компании составляет 4 маната, юридический адрес — город Баку, район Хатаи, улица Худу Маммедов, дом 20, квартира 66. Законный представитель ООО — Микаилов Маариф Айдын оглы.