Bu həkimlərin ştatı ləğv ediləcək - Xəbərdarlıq edildi
"Azərbaycanda elə tibb müəssisələri var ki, oradakı stomatoloqa il ərzində bir nəfər belə müraciət etmir".
Valyuta.az "Report"a istinadən xəbər verir ki, bunu TƏBİB-in icraçı direktoru Vüqar Qurbanov "Yeni Klinika"da təşkil olunmuş brifinqdə jurnalistlərin suallarını cavablandırarkən deyib.
Onun sözlərinə görə, ölkədə vətəndaşların inanmadığı yetərincə stomatoloq var:
"Bu da onların fəaliyyətinin və iş keyfiyyətinin aşağı olduğunu bildirir. Stomatoloqlara yayda ciddi xəbərdarlıq etmişdik. İlin əvvəlindən stomatoloqların xidməti haqqında əlimizdə faktlar var. Ölkə üzrə elə tibb müəssisələrimiz var ki, bir vətəndaş müraciəti yoxdur. Bizim üçün vacib olan vətəndaşın aldığı tibbi xidmətdən məmnunluqdur. Bölgələrdə bəzi tibb müəssisələrində stomatoloq ştatının ləğv olunması ilə bağlı xəbərdarlıq edilib. Bu proseslər qanunvericiliyə uyğun aparılır".

В ТƏБИБ предупредили о возможной ликвидации стоматологических штатных единиц в регионах
«В Азербайджане есть такие медицинские учреждения, где к стоматологу в течение года не обращается ни один человек».
Как передаёт Valyuta.az со ссылкой на Report, об этом заявил исполнительный директор ТƏБИБ Вугар Гурбанов, отвечая на вопросы журналистов на брифинге, организованном в «Новой клинике».
По его словам, в стране достаточно стоматологов, которым граждане не доверяют:
«Это свидетельствует о низком уровне их работы и качества услуг. Летом мы сделали стоматологам серьёзное предупреждение. С начала года у нас имеются факты, касающиеся их деятельности. В ряде медицинских учреждений по стране нет ни одного обращения граждан. Для нас важно, чтобы гражданин был доволен полученной медицинской услугой. В некоторых медицинских учреждениях в регионах уже сделано предупреждение о возможной ликвидации штатных единиц стоматологов. Эти процессы проводятся в соответствии с законодательством».