Asiya İnkişaf Bankının prezidenti Bakıda səfərdədir
Masato Kanda bildirib ki, Azərbaycan Asiya və Avropa arasında strateji birləşdirici rolunu gücləndirir. Ölkədə yeni nəqliyyat dəhlizlərinin inkişafı, bərpa olunan enerji layihələrinin sürətləndirilməsi və iqtisadi diversifikasiya istiqamətində görülən işlər artım, ticarət və regional əməkdaşlıq üçün yeni imkanlar yaradır.
AİB rəhbəri qeyd edib ki, Bakıya səfəri mühüm bir vaxtda baş tutur. O, yaxın günlərdə yerli hökumət nümayəndələri və tərəfdaşlarla görüşərək bankın bu proseslərə göstərə biləcəyi dəstək istiqamətlərini müzakirə edəcək.
Xatırladaq ki, Masato Kanda rəsmi olaraq bu il fevralın 24-də Asiya İnkişaf Bankının 11-ci prezidenti kimi vəzifəsinin icrasına başlayıb.
Qeyd edək ki, Masato Kanda bundan əvvəl Türkiyəyə səfər edib, Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğanla görüşüb.

Президент АБР прибыл в Баку
Масато Канда заявил, что Азербайджан усиливает свою роль стратегического связующего звена между Азией и Европой.
Развитие новых транспортных коридоров в стране, ускорение реализации проектов в области возобновляемой энергетики и работа по экономической диверсификации создают новые возможности для роста, торговли и регионального сотрудничества.
Глава АБР отметил, что его визит в Баку проходит в важное время. В ближайшие дни он проведет встречи с представителями местного правительства и партнерами, обсудит направления поддержки, которые банк может оказать в этих процессах.
Отметим, Масато Канда официально приступил к исполнению обязанностей 11-го президента Азиатского банка развития 24 февраля этого года.