“Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası” İctimai Birliyinə yeni icraçı direktor təyin olunub.
ASA-dan Valyuta.az-a verilən məlumata görə, “Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası” İctimai Birliyində Təsisçilərin Ümumi Yığıncağının 2025-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş iclası keçirilib.
İclasın gündəliyində duran məsələlərdən biri Birliyin icraçı direktorunun səlahiyyət müddəti ilə bağlı olub. Belə ki, Elmar Mirsalayevin icraçı direktor olaraq səlahiyyət müddəti sona çatdığı üçün səsvermə keçirilib və Abas Miskərli ASA-nın yeni icraçı direktoru seçilib.
Qeyd edək ki, A.Miskərli 1989-cu ildə Bakı şəhərində anadan olub. Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində bakalavr, Qərb Universitetində isə magistr təhsili alıb. 2012-ci ildə İngiltərənin Beynəlxalq Çarter Sığorta Universitetində təhsilini davam edərək, 2016 ildə “Dip.CII” dərəcəsini alıb. Habelə dünyaca nüfuzlu Kembric Universitetində maliyyə üzrə magistr təhsili alıb. 20 ilə yaxın peşəkar sığortaçı təcrübəsinə malik olan A.Miskərli əmək fəaliyyəti müddəti ərzində müxtəlif sığorta şirkətlərində rəhbər vəzifələrdə çalışıb.

В Общественном объединении Ассоциация страховщиков Азербайджана назначен новый исполнительный директор.
Как сообщили Valyuta.az в ASA, состоялось заседание Общего собрания учредителей, посвященное итогам 2025 года.
Одним из вопросов повестки дня стало рассмотрение срока полномочий исполнительного директора объединения. В связи с истечением срока полномочий Эльмара Мирсалаева было проведено голосование, по итогам которого Аббас Мискерли избран новым исполнительным директором ASA.
Отметим, что А. Мискерли родился в 1989 году в городе Баку. Получил степень бакалавра в Азербайджанский государственный университет нефти и промышленности, а также степень магистра в Западный университет. В 2012 году продолжил обучение в Международном институте страхования Великобритании, где в 2016 году получил квалификацию «Dip.CII». Кроме того, он получил степень магистра в области финансов в Кембриджский университет. Имеет около 20 лет профессионального опыта в страховой сфере, в течение которого занимал руководящие должности в различных страховых компаниях.