Fintekdə qadın: Karyerasını addım-addım quran Türkan Fərzəliyevanın hekayəsi
Tələbə vaxtı 4 şirkətdə 2 il pulsuz işləyir. O zaman düşünür ki, gələcəyi üçün bunu etməli, tələbə vaxtı iş həyatına hazır olmalıdır. Universiteti bitirəndə də iş tapmağı çətin olmur, qısa müddətdə iş həyatına keçid edir və marketinq meneceri olaraq uğurla davam edir.
O, “One2One” reklam agentliyində, “Modern Group”, “Azgranata”da marketinq sahəsində çalışıb, “Benish GPS Azerbaijan”da marketinq direktoru olub.
2021-ci ildə “Payriff” ödəniş təşkilatının həmtəsisçilərindən olur. Bu ilin əvvəlinə qədər şirkətin icraçı direktoru idi. Sonra şirkətdən uzaqlaşdı və müşavir olaraq fəaliyyətini davam etdirir.
Lakin yeni layihələrlə bağlı geri dönən Türkan Fərzəliyeva Valyuta.az-ın qonağı oldu, karyerası ilə bağlı keçdiyi yoldan söhbətləşdik.
Qeyd edək ki, T.Fərzəliyeva Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində informasiya texnologiyaları və sistem mühəndisliyi, Türkiyənin “Bahçeşehir Universitetində marketinq üzrə magistr təhsili alıb. Hazırda isə “Warwick Business School”da (Böyük Britaniya) biznes idarəedilməsi üzrə MBA (Master of Business Administration, yəni Biznesin İdarəedilməsi üzrə Magistr) təhsili alır.

Во время учебы в университете бесплатно работала в 4 компаниях в течение 2 лет. Тогда она считала, что должна сделать это ради своего будущего, студент должен быть готов к трудовой деятельности. После окончания университета не испытывала трудностей с поиском работы, быстро перешла к трудовой деятельности и успешно работает в должности маркетинг-менеджера.
Она работала в рекламном агентстве «One2One», в компаниях «Modern Group», «Azgranata» в сфере маркетинга, а также была директором по маркетингу в «Benish GPS Azerbaijan».
В 2021 году стала одним из соучредителей платежной организации «Payriff». До начала этого года была исполнительным директором компании. Затем ушла из компании и продолжила свою деятельность в качестве консультанта.
Однако, вернувшаяся к новым проектам Türkan Fərzəliyeva стала гостем Valyuta.az, где мы обсудили её карьерный путь.
Отметим, что Т. Фәрзəliyeva получила образование в Азербайджанском государственном нефтяном и промышленном университете по специальности информационные технологии и системное инжиниринг, а также магистерскую степень по маркетингу в турецком университете «Bahçeşehir Üniversitesi». В настоящее время она обучается на программе MBA (Master of Business Administration, т.е. Магистр делового администрирования) в Warwick Business School (Великобритания).
Подробности — в видеоинтервью:
Варианты заголовков: 1. Кратко о карьерном пути Türkan Fərzəliyeva 2. Как Türkan Fərzəliyeva покорила мир маркетинга: интервью с Valyuta.az