Xəlil Göyüşov camış əti qalmaqalından danışdı: "AQTA-nın açıqlaması qərəzlidir..."
"Körpü-Bina-Tikinti" MMC-nin rəhbəri Xəlil Göyüşov sahibi olduğu "Ramin-Nur" şadlıq sarayında camış ətinin dana əti adı ilə təqdim olunaraq istehlakçıların aldadılması məlumatına reaksiya verib.
İş adamı Qaynarinfo-ya açıqlamasında Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin (AQTA) yaydığı məlumatdan narazı qaldığını deyib:
"Bəli, "Ramin-Nur" şadlıq sarayı mənimdir. Amma şadlıq saraylarını işlətməyə vaxtım yoxdur. Sözügedən obyekti icarəyə vermişik (fiziki şəxs Quliyev Firdovsi Mülkü oğlu). Şadlıq sarayında Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) yoxlama aparıb. Yoxlamanın rəsmi nəticələri dekabr ayının 20-də bəlli olacaq. Amma AQTA-nın götürülən ət nümünələrinin müayinəsinin rəsmi cavabı çıxmadan açıqlama verməsini başa düşə bilmirəm".
Xəlil Göyüşov AQTA-nın tələm-tələsik açıqlama verməsini qərəzli hesab edir:
"Birincisi, araşdırmanın nəticələri tam yekunlaşmamış bu cür açıqlama yaymaq düzgün deyil. AQTA-nın əməkdaşları ətdən nümunə götürüb, 20 dekabrda nəticələr çıxacaq. Əgər həqiqətən ət camış əti idisə, bunu elə həmin gün açıqlayardılar".
İş adamı araşdırmanın nəticəsindən aslı olaraq sözügedən icarədarı ilə müqaviləyə xitam verə biləcəyini deyib.
Qeyd edək ki, AQTA Bakıda qanunsuz fəaliyyət göstərən "Ramin-Nur” şadlıq sarayının camış ətini dana əti adı ilə təqdim edərək istehlakçıları aldatdığını açıqlayıb. Bildirilib ki, agentlik əməkdaşları Xətai rayonu, R.Bağırov küçəsi, ev 58 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Firdovsi Quliyevə məxsus "Ramin Nur" şadlıq sarayında yoxlama keçiriblər. Nəticədə obyektin qida təhlükəsizliyi qeydiyyatından keçmədən qanunsuz fəaliyyət göstərdiyi məlum olub. Həmçinin camış ətinin istehlaka dana əti adı ilə təqdim edildiyi aşkarlanıb.
Daha sonra məlumat yayılıb ki, "Ramin-Nur" şadlıq sarayı "Körpü-Bina-Tikinti" MMC-nin rəhbəri Xəlil Göyüşova məxsusdur. İş adamı şadlıq sarayını fiziki şəxs Quliyev Firdovsi Mülkü oğluna icarəyə verib.

Руководитель ООО "Körpü-Bina-Tikinti" Халил Гёйушов отреагировал на информацию о том, что в банкетном зале "Ramin-Nur", принадлежащем ему, буйволовое мясо выставлялось под видом говядины, вводя потребителей в заблуждение.
В интервью Qaynarinfo бизнесмен выразил недовольство распространенным Агентством по безопасности пищевых продуктов (AQTA) сообщением:
«Да, банкетный зал "Ramin-Nur" принадлежит мне. Но у меня нет времени заниматься их эксплуатацией. Указанный объект мы сдали в аренду (физическому лицу Гулиеву Фирдовси Мюльки оглы). В банкетном зале AQTA провело проверку. Официальные результаты проверки станут известны 20 декабря. Однако я не могу понять, почему AQTA делает заявления до выхода официального ответа по взятым образцам мяса».
Халил Гёйушов считает поспешное сообщение AQTA предвзятым:
«Во-первых, публиковать такое объявление до полного завершения расследования неправильно. Сотрудники AQTA взяли образцы мяса, результаты которых будут известны 20 декабря. Если мясо действительно было буйволовым, они могли бы сообщить об этом в тот же день».
Бизнесмен заявил, что в зависимости от итогов расследования он может расторгнуть договор с указанным арендатором.
Отметим, что AQTA сообщило о том, что в Баку незаконно действует банкетный зал "Ramin-Nur", который вводит потребителей в заблуждение, предлагая буйволовое мясо под видом говядины. Было указано, что сотрудники агентства провели проверку по адресу: район Хатаи, улица Р.Багирова, дом 58, принадлежащему физическому лицу Фирдовси Гулиеву. В результате выяснилось, что объект работает без регистрации в системе безопасности пищевых продуктов. Также было выявлено, что буйволовое мясо предлагается потребителям под видом говядины.
В дальнейшем было распространено сообщение, что банкетный зал "Ramin-Nur" принадлежит руководителю ООО "Körpü-Bina-Tikinti" Халилу Гёйушову. Бизнесмен сдал банкетный зал в аренду физическому лицу Гулиеву Фирдовси Мюльки оглы.
Варианты заголовков: 1. Генерирует скандал: владелец банкетного зала "Ramin-Nur" о проверке AQTA по поводу продажи буйволового мяса вместо говядины. 2. Собственник "Ramin-Nur" обвиняет AQTA в поспешных выводах по делу о подмене мяса — "Результаты будут 20 декабря".