Azərbaycan Mərkəzi Bankı “AtaSığorta” ASC ilə bağlı maliyyə sabitliyini qorumaq məqsədilə sığorta şirkətinə icrası məcburi olan xüsusi göstəriş tətbiq edib.
Valyuta.az xəbər verir ki,, göstəriş çərçivəsində “AtaSığorta” tərəfindən yeni öhdəliklərin qəbul olunması, xərclə nəticələnən əməliyyatların aparılması və öhdəlik yaradan müqavilələrin bağlanması müvəqqəti olaraq dayandırılıb.
Bu addım şirkətin maliyyə dayanıqlığının dəstəklənməsi və mövcud aktivlərin təhlükəsiz şəkildə qorunmasına yönəlib. Hazırkı vəziyyətlə bağlı monitorinqi Mərkəzi Bank davam etdirir.

Центральный банк Азербайджана в целях сохранения финансовой стабильности применил обязательное к исполнению специальное предписание в отношении AtaSığorta ОАО.
Как сообщает Valyuta.az, в рамках данного предписания временно приостановлены принятие компанией новых обязательств, проведение операций, влекущих расходы, а также заключение договоров, создающих обязательства.
Данный шаг направлен на поддержку финансовой устойчивости компании и обеспечение безопасного сохранения имеющихся активов. Мониторинг текущей ситуации со стороны Azərbaycan Mərkəzi Bankı продолжается.