2025-ci ilin dekabr ayından etibarən Mətin Yolçiyev Bakı Fond Birjası -nın İdarə Heyətinin üzvü seçilib və Baş Əməliyyat inzibatçısı təyin edilib.
Mətin Yolçiyev 2018-ci ilin aprel ayından etibarən Bakı Fond Birjasında fəaliyyətə başlamış, Birjada müxtəlif vəzifələrdə çalışmışdır.
Karyerası ərzində ticarət əməliyyatları və üzvlük proseslərinə rəhbərlik etmiş, Birja və kapital bazarı üzrə həllərin və layihələrin icrasını təmin etmişdir. Hazırda Ticarət və Dəstək, Üzvlük, Analitika və Layihələrin İdarəedilməsi şöbələrinə nəzarət edir.
Fəaliyyəti boyunca qiymətli kağızlar bazarı üzrə ixtisaslaşma proqramlarını tamamlamışdır. Təhsilini Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Dünya İqtisadiyyatı ixtisası üzrə bitirmişdir. ADA Universitetinin ikili diplom proqramı çərçivəsində MBA (Maliyyə) üzrə təhsilini davam etdirir.
©Banker.az
Bütün xəbərlərSadə ideyadan yaranan milyard dollarlıq biznes
26.12.20252026-cı ildə bu ölkələrə səyahət bahalaşacaq - SƏBƏB
26.12.2025Nazir: AZAL təyyarəsi ilə bağlı cinayət işinə xitam verilməsi bizdə çox ciddi suallar doğurur

С декабря 2025 года Матин Йолчиев избран членом Правления Бакинской фондовой биржи и назначен главным операционным администратором.
Матин Йолчиев начал свою деятельность на Бакинской фондовой бирже в апреле 2018 года и за это время занимал различные должности.
В ходе своей карьеры он руководил торговыми операциями и процессами членства, обеспечивал реализацию решений и проектов в сфере деятельности Биржи и рынка капитала. В настоящее время курирует направления торговли и поддержки, членства, аналитики и управления проектами.
За время профессиональной деятельности прошёл программы специализации по рынку ценных бумаг. Окончил Азербайджанский государственный экономический университет по специальности «Мировая экономика». В настоящее время продолжает обучение по программе MBA (Финансы) в рамках программы двойного диплома в Университет ADA.