"Okean" restoranı sudan qanunsuz istifadə edirmiş - İcarədarı cərimələndi
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi yanında Suların İstifadəsinə və Mühafizəsinə Dövlət Nəzarəti Xidməti tərəfindən sözügedən restoranda yoxlama aparılıb.
Nəticədə "Okean" restoranının su təchizatı şəbəkəsinə qanunsuz qoşulduğu faktı aşkarlanıb. Restoranı icarəyə götürüb işlədən 1991-ci il təvəllüdlü Bakı sakini V.B. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 262.3-cü maddəsi ilə protokol tərtib edilib və işə məhkəmədə baxılıb.
Sahibkar ifadəsində deyib ki, su sayğacından kənar qeyri-qanuni xətt tərəflərindən istifadə olunub. Aşkar olunan halın ona qanun pozuntusu olduğu izah edilib, həmin qanunsuz xətti dərhal ləğv edəcək. O, bir daha belə hallara yol verməyəcəyinə söz verib.
Məhkəmənin hökmü ilə restoran rəhbərliyi İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 262.3-cü maddəsində nəzərdə tutulmuş inzibati xətanı törətməkdə təqsirli bilinib və 1000 manat məbləğində cərimə edilib.

Ресторан «Okean», расположенный на дороге Балаканы–Бинагади в Сабунчинском районе, был оштрафован.
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, проверка в указанном ресторане была проведена Государственной службой надзора за использованием и охраной водных ресурсов при Государственном агентстве водных ресурсов.
В ходе проверки был выявлен факт незаконного подключения ресторана «Okean» к системе водоснабжения. В отношении арендатора ресторана — жителя Баку, 1991 года рождения, В.Б. — был составлен протокол по статье 262.3 Кодекса об административных правонарушениях, после чего дело было рассмотрено в суде.
В своих показаниях предприниматель заявил, что использовалась незаконная линия в обход водомера. Ему было разъяснено, что выявленный факт является нарушением закона, и он пообещал немедленно устранить незаконное подключение, а также впредь не допускать подобных нарушений.
Решением суда руководство ресторана было признано виновным в совершении административного правонарушения, предусмотренного статьей 262.3 Кодекса об административных правонарушениях, и оштрафовано на 1000 манатов.