22 aprel 2016-cı il tarixindən etibarən gömrük brokeri qismində fəaliyyət göstərən "My Broker" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətinin (MMC) vergi borcu yaranıb.
Valyuta.az Qaynarinfo-ya istinadla xəbər verir ki, şirkətin İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin Bakı şəhəri Lokal Gəlirlər Baş İdarəsinə borcu 123.440,67 AZN təşkil edir.
Qeyd edək ki, nizamnamə kapitalı 100 manat olan şirkətin qanuni təmsilçisi Rəsulov Rəcəb Lətif oğludur.
"My Broker" gömrük təmsilçiliyinin ilk rəhbəri Əliyev Rəşad Məmməd oğlu olub. O, şirkəti Dövlət Gömrük Komitəsinin sabiq sədri, gömrük xidməti general-polkovniki Aydın Əliyevin dövründə yaradıb. 2022-ci ildə Dövlət Gömrük Komitəsinin sabiq sədri Səfər Mehdiyev vəzifəsindən azad olunduqdan bir müddət sonra Rəşad Əliyev də şirkətin rəhbərliyindən gedib.

С 22 апреля 2016 года у ООО "My Broker", работающего в качестве таможенного брокера, образовалась налоговая задолженность.
По данным Valyuta.az со ссылкой на Qaynarinfo, задолженность компании перед Главным управлением местных доходов г. Баку Государственной налоговой службы при Министерстве экономики составляет 123 440,67 AZN.
Отметим, что у компании уставной капитал составляет 100 манатов, а законным представителем является Расулов Раджаб Лятиф оглы.
Первым руководителем таможенного представительства "My Broker" был Алиев Рашад Мамед оглы. Он основал компанию в период, когда председателем Государственного таможенного комитета был генерал-полковник таможенной службы Айдын Алиев. В 2022 году, после освобождения от должности бывшего председателя Государственного таможенного комитета Сафар Мехдиева, Рашад Алиев также покинул руководство компании.