Turizm şirkətindən 20 min manat oğurlanıb
Bildirilib ki, naməlum şəxs axşam saatlarında rayon ərazisində yerləşən turizm şirkətlərinin birindən 20 min manat oğurlayıb. Bu barədə zərərçəkən tərəf polisə məlumat verib.
Polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlə cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən Ş.Hüseynov müəyyən olunaraq saxlanılıb. Araşdırmalarla onun daha bir vətəndaşa məxsus mağazadan 620 manat oğurladığı da məlum olub.
Digər tədbirlər zamanı isə rayon ərazisində yerləşən özəl klinikaların birindən 540 manat oğurlamaqda şübhəli bilinən Ş.Həsənov da tutulub.

Подозреваемые в кражах в туристической компании и других организациях задержаны в районе
Уточняется, что неизвестное лицо вечером на территории района похитило 20 тысяч манатов из одной из туристических компаний. О пострадавшей стороне сообщила полиция.
В ходе проведенных сотрудниками полиции мероприятий был установлен и задержан подозреваемый Ш. Гусейнов. В ходе расследования также выяснилось, что он похитил 620 манатов из магазина, принадлежащего другому гражданину.
В ходе других мероприятий также был задержан Ш. Гасанов, подозреваемый в краже 540 манатов из одной из частных клиник района.