Direktorların işə qəbulunda bu müəllimlərə üstünlük veriləcək
"Şagird sayı 500-ə qədər olan ümumitəhsil müəssisələrində direktorların işə qəbul prosesində əsas prinsip həmin məktəbdə çalışan kadrlara üstünlük verilməsidir".
Valyuta.az APA-ya istinadən xəbər verir ki bunu Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin (MÜTDA) şöbə müdiri Nurlan İsmayılbəyli deyib.
"İlk mərhələdə müəssisənin özündə çalışan direktor müavinləri və müəllimlər arasından seçim aparılacaq. Namizədlərdən ilkin olaraq sertifikatlaşdırma, daha sonra müəllimlərin işə qəbulu müsabiqəsinin test mərhələsində və diaqnostik qiymətləndirmə nəticəsinin 70% və daha yuxarı olması tələb olunur", - Nurlan İsmayılbəyli bildirib.

Принципы приема директоров в школы с числом учеников до 500
«В учебных заведениях общего образования с числом учащихся до 500 главным принципом при приеме на работу директоров является преимущество кадров, работающих в этом же учебном заведении».
Как сообщает Valyuta.az со ссылкой на АПА, об этом заявил начальник отдела Государственного агентства по дошкольному и общему образованию (ГАО) Нурлан Исмаилбейли.
«На первом этапе выбор будет осуществляться среди заместителей директоров и учителей, работающих в учреждении. От претендентов первоначально требуется сертификация, затем на этапе тестирования конкурса на прием учителей и диагностической оценки результат не должен быть ниже 70%», — сообщил Нурлан Исмаилбейли.