Rəsul Quliyev Bilgəhdəki torpaq sahəsini 5 milyon manata satıb
Sabiq spiker Rəsul Quliyev Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bilgəh qəsəbəsi, Zağulba şosesində yerləşən torpaq sahəsini satıb.
Valyuta.az xəbər verir ki, torpaq sahəsi 5 milyon manata alınıb.
Satış əməliyyatı bu ayın əvvəlində baş tutub.
Xatırladaq ki, sözügedən ünvandakı torpaq sahəsi və Rəsul Quliyevə məxsus digər əmlaklarla bağlı uzun müddət sabiq deputat, Şeyxülislam Allahşükür Paşazadənin qardaşı Qalib Salahzadə ilə məhkəmə çəkişməsi aparılıb. Həmin məhkəmə prosesi səbəbindən Rəsul Quliyev torpaq sahəsini uzun müddət sata bilmirdi.
Onu da qeyd edək ki, Rəsul Quliyev 1996-cı ildən ABŞ-də yaşayır. Onun ailə üzvləri 30 ildən sonra oktyabrın sonlarında Bakıya gəliblər. Bu barədə Rəsul Quliyevin qızı Xanım Hənna sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib.

Бывший спикер Расул Гулиев продал земельный участок, расположенный в Баку, Сабунчинском районе, поселке Бильгях, на Зағулба шоссе.
Valyuta.az сообщает, что земельный участок был куплен за 5 миллионов манатов.
Сделка купли-продажи состоялась в начале этого месяца.
Напомним, что в течение долгого времени шло судебное разбирательство между бывшим депутатом Расулом Гулиевым и братом шейхуль-ислама Аллахшукюра Пашазаде, Галибом Салахзаде, по вопросу земельного участка на указанном адресе и другого имущества, принадлежащего Расулу Гулиеву. Из-за этого судебного процесса Расул Гулиев долгое время не мог продать земельный участок.
Также отметим, что Расул Гулиев с 1996 года проживает в США. Его члены семьи прибыли в Баку в конце октября, спустя 30 лет. Об этом в своей социальной сети сообщила дочь Расула Гулиева Ханым Ханна.