İmtahan cavabları bu tarixdə elan olunacaq
Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən 21 dekabr 2025-ci il tarixində peşəkar mühasib sertifikatı imtahanının II mərhələsi (qanunvericilik üzrә) keçirilir.
Bu barədə Valyuta.az-a DİM-dən bildirilib.
İmtahan elektron formada Bakı və Naxçıvan şəhərlərində təşkil olunub. İmtahanın keçirilməsi üçün 4 ümumi imtahan rəhbəri, 13 zal admini, 76 nəzarətçi, 13 buraxılışı rejimi əməkdaşı (mühafizə) cəlb olunub.
Kiçik və Orta Sahibkarlıq Subyektləri üçün Maliyyə Hesabatlarının Beynəlxalq Standartları üzrə PMS, Maliyyə Hesabatlarının Beynəlxalq Standartları üzrə PMS imtahanı saat 11:00-da başlanıb və 3 saat davam edib.
İctimai Sektor üçün Mühasibat Uçotunun Beynəlxalq Standartları üzrə – I, II səviyyə PMS imtahanı isə saat 16:00-da başlayacaq.
Namizədlər imtahanı yekunlaşdırdıqda və ya imtahan üçün ayrılan vaxt başa çatdıqda qapalı tipli tapşırıqların nəticələri ilə tanış olmaq imkanına malik olurlar.
Yekun imtahan nəticələri yazılı cavab tələb edən tapşırıqların yoxlanılması ilə əlaqədar 6 həftədən sonra elan olunacaq.

Государственный экзаменационный центр (ГЭЦ) проводит 21 декабря 2025 года второй этап экзамена на профессиональный сертификат бухгалтера (по законодательству).
Об этом сообщили Valyuta.az в ГЭЦ.
Экзамен проходит в электронном формате в городах Баку и Нахчыван. Для проведения экзамена привлечены 4 главных руководителя экзамена, 13 администраторов залов, 76 наблюдателей и 13 сотрудников режима допуска (охрана).
Экзамен по Международным стандартам финансовой отчетности для субъектов малого и среднего предпринимательства (МСФО ПМСП) начался в 11:00 и длился 3 часа.
Экзамен по Международным стандартам бухгалтерского учета для государственного сектора — уровни I и II — начнется в 16:00.
Кандидаты после завершения экзамена или окончания отведенного времени имеют возможность ознакомиться с результатами закрытых заданий.
Итоговые результаты экзамена будут объявлены через 6 недель после проверки заданий, требующих письменных ответов.