Aztəminatlı ailələrə birdəfəlik maddi yardım veriləcək.
Sərəncama əsasən, 2025-ci il 30 dekabr tarixinə ünvanlı dövlət sosial yardımı alan ailələrin hər birinə 200 (iki yüz) manat məbləğində birdəfəlik maddi yardım veriləcək.
Bu Sərəncamın icrası məqsədilə:
“Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il dövlət büdcəsi haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2024-cü il 16 dekabr tarixli 93-VIIQ nömrəli Qanununun tətbiqi ilə bağlı bir sıra məsələlər barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2024-cü il 27 dekabr tarixli 268 nömrəli Fərmanının 1.6.1.1-ci yarımbəndində Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitdən 15 300 000(on beş milyon üç yüz min) manat ayrılacaq.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi birdəfəlik maddi yardımın bu Sərəncamın 1-ci hissəsində nəzərdə tutulan ailələrə ödənilməsini təmin etsin.
Nazirlər Kabineti və Azərbaycan Respublikasının Maliyyə Nazirliyi bu Sərəncamdan irəli gələn məsələləri həll etsinlər.

Малообеспеченным семьям будет предоставлена единовременная материальная помощь.
Согласно Указу, семьям, которые получают адресную государственную социальную помощь на 30 декабря 2025 года, будет предоставлена единовременная материальная помощь в размере 200 (двести) манатов на каждую семью.
В целях исполнения данного Указа:
Из средств, предусмотренных для Министерства труда и социальной защиты населения Азербайджанской Республики согласно подпункту 1.6.1.1 Указа Президента Азербайджанской Республики от 27 декабря 2024 года № 268 «О ряде вопросов, связанных с применением Закона Азербайджанской Республики от 16 декабря 2024 года № 93-VIIQ «О государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2025 год», будет выделено 15 300 000 (пятнадцать миллионов триста тысяч) манатов.
Министерство труда и социальной защиты населения обеспечит выплату единовременной материальной помощи семьям, предусмотренным в части 1 данного Указа.
Кабинет Министров и Министерство финансов Азербайджанской Республики решат вопросы, вытекающие из данного Указа.