Bakı şəhərinin Xəzər, Qaradağ, Sabunçu, Suraxanı, Pirallahı, Binəqədi, Səbail, Nəsimi, Nərimanov, Nizami, Xətai və Yasamal rayonlarının icra hakimiyyəti başçıları aparatlarının nümunəvi strukturu yenilənir.
Valyuta.az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, icra hakimiyyətlərində bir sıra şöbələr ləğv edilərək sektorlarla əvəzlənib. Bundan başqa, bəzi şöbələr birləşdirilib və həmin şöbələrə rəhbərliyi icra başçılarının müavinləri həyata keçirəcək.
Başçının müavini – Ərazi-təşkilat və ictimai-siyasi məsələlər şöbəsinin müdirinə tabe olacaq sektorlar bunlardır:
* Ərazi-təşkilat məsələləri sektoru
* Müharibə iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili sektoru
* İctimai-siyasi və humanitar məsələlər sektoru
Başçının müavini – Sosial-iqtisadi, memarlıq-tikinti məsələləri və rayon təsərrüfatı şöbəsinin müdirinə tabe olacaq sektorlar isə aşağıdakılardır:
* Sosial-iqtisadi məsələlər, informasiya təminatı və təhlili sektoru
* Memarlıq-tikinti məsələləri və rayon təsərrüfatı sektoru
Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsi, habelə hüquq və inzibati işlər şöbəsi ləğv edilib və onların bazasında Sənəd dövriyyəsi, vətəndaş müraciətləri və inzibati işlər şöbəsi yaradılıb. Yeni şöbəyə tabe olacaq sektorlar:
* Sənədlərlə və vətəndaş müraciətləri ilə iş sektoru
* Hüquq və kadr məsələləri sektoru
Qeyd edək ki, icra hakimiyyəti başçısının şəhər və ya sahə inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəliklərinin nümunəvi strukturunda da dəyişikliklər edilib. Bu barədə müvafiq Fərman imzalanıb. Fərmana əsasən, bütün dəyişikliklər iki ay ərzində tamamlanacaq. İxtisar olunan əməkdaşlar Dövlət İmtahan Mərkəzi vasitəsilə müvafiq dövlət qurumlarında işlə təmin ediləcəklər.

Обновляется типовая структура аппаратов исполнительной власти районов города Баку: Хазар, Карадаг, Сабунчу, Сураханы, Пираллахи, Бинагади, Сабайил, Насими, Нариманов, Низами, Хатаи и Ясамал.
Valyuta.az со ссылкой на "Qaynarinfo" сообщает, что в аппаратах исполнительной власти ликвидированы некоторые отделы, заменённые секторами. Кроме того, некоторые отделы объединены, и руководство ими будет осуществлять заместители глав исполнительной власти.
Заместитель главы — по направлению территориальной организации и общественно-политических вопросов будет курировать следующие сектора:
* Сектор территориальной организации
* Сектор по работе с участниками войны и семьями шехидов
* Сектор общественно-политических и гуманитарных вопросов
Заместитель главы — по направлению социально-экономических, архитектурно-строительных вопросов и районного хозяйства будет курировать следующие сектора:
* Сектор социально-экономических вопросов, информационного обеспечения и анализа
* Сектор архитектурно-строительных вопросов и районного хозяйства
Ликвидированы отделы по работе с документами и обращениями граждан, а также отдел правовых и административных вопросов, на их базе создан отдел по делопроизводству, обращениям граждан и административным вопросам. В новый отдел входят следующие сектора:
* Сектор по работе с документами и обращениями граждан
* Сектор правовых и кадровых вопросов
Отметим, что в типовой структуре представительств исполнительной власти по административно-территориальным единицам города и района также внесены изменения. Соответствующий указ подписан. Согласно указу, все изменения будут завершены в течение двух месяцев. Уволенные сотрудники будут трудоустроены в соответствующих государственных учреждениях через Государственный экзаменационный центр.