Şirkət 1,3 milyard qiymətləndirilmə ilə, 75 milyon dollar investisiya alıb
Valyuta.az xəbər verir ki, iş proseslərinin optimallaşdırılması üzrə fəaliyyət göstərən "Scribe" 2024-cü ilin fevralında 25 milyon dollar sərmayə almışdı.
Bu dəfə isə şirkət daha böyük investisiya ilə gündəmə gəlib. 2019-cu ildə təsis olunan şirkətin ümumi dəyəri 1,3 milyard dollara çatıb.
Şirkət açıqlamasında yeni sərmayənin "Scribe Optimize" adlı alətin inkişafına yönəldiləcəyini bildirib. Bu alət əməkdaşların iş proseslərini təhlil edir və süni intellekt vasitəsilə avtomatlaşdırır.
"Scribe" şirkəti Cennifer Smit və Aaron Podolni tərəfindən təsis olunub. Şirkət müəssisələrdə proseslərin sənədləşdirilməsi və təlimlərin avtomatlaşdırılmasını təmin edir. "Scribe" platforması əməkdaşların tətbiq daxilində yerinə yetirdikləri əməliyyatları masaüstü müştəri və ya brauzer əlavəsi vasitəsilə qeydə alır. Daha sonra bu qeydlər ekran görüntüləri əsasında addım-addım təlimatlara çevrilir. Sistem eyni zamanda həssas məlumatları avtomatik şəkildə gizlədir.
İstifadəçilər bu təlimatlarda lazımsız addımları silə, redaktə edə və sənədləri PDF formatında və ya interaktiv bələdçi kimi paylaşa bilirlər. "Scribe"ın əsas məqsədi yeni əməkdaşların işə qəbul və təlim proseslərini sürətləndirmək, iş axınlarını standartlaşdırmaqla vaxt itkisinin və səhv ehtimalının qarşısını almaqdır.
Şirkətin məlumatına görə, bu yanaşma hər bir əməkdaşa ayda orta hesabla 35 saatlıq iş vaxtına qənaət imkanı yaradır. Eyni zamanda proqram təminatı şirkətləri "Scribe" platformasından müştəri dəstəyi proseslərini avtomatlaşdırmaq üçün də istifadə edə bilirlər. Beləliklə, istifadəçilər texniki dəstəyə müraciət etmədən mərhələli təlimatlarla problemlərini həll edə bilirlər.

Scribe достигла оценки в 1,3 миллиарда долларов
Как сообщает Valyuta.az, компания "Scribe", работающая в области оптимизации бизнес-процессов, в феврале 2024 года привлекла инвестиции в размере 25 миллионов долларов.
На этот раз компания оказалась в центре внимания благодаря более крупному вложению. Основанная в 2019 году, стоимость компании достигла 1,3 миллиарда долларов.
В заявлении компании сообщается, что новые инвестиции будут направлены на разработку инструмента под названием "Scribe Optimize". Этот инструмент анализирует рабочие процессы сотрудников и автоматизирует их с помощью искусственного интеллекта.
Компания "Scribe" была основана Дженнифер Смит и Аароном Подольни. Она обеспечивает автоматизацию процессов документирования и обучения в организациях. Платформа "Scribe" записывает действия сотрудников в приложениях через десктопное клиентское приложение или браузерное расширение. Затем эти записи превращаются в пошаговые инструкции на основе скриншотов. Система также автоматически скрывает конфиденциальную информацию.
Пользователи могут удалять ненужные шаги из инструкций, редактировать их и делиться документами в формате PDF или в виде интерактивного гида. Основная задача "Scribe" — ускорить процессы найма и обучения новых сотрудников, а также стандартизировать рабочие процессы, предотвращая потерю времени и вероятность ошибок.
По данным компании, такой подход позволяет каждому сотруднику экономить в среднем 35 часов рабочего времени в месяц. Кроме того, разработчики программного обеспечения используют платформу "Scribe" для автоматизации процессов поддержки клиентов. Таким образом, пользователи могут решать свои проблемы самостоятельно с помощью пошаговых инструкций, не обращаясь в техническую поддержку.