Əmək müqaviləsində nəzərdə tutulan güzəşt və imtiyazlardan məhrum ediləcəyi hədə-qorxusu ilə işçini əlavə işi yerinə yetirməyə məcbur etmək qadağan ediləcək.
Valyuta.az "Modern.az"a istinadən xəbər verir ki, məsələ Əmək və sosial siyasət komitəsinin sabahkı iclasında müzakirə ediləcək Əmək Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi barədə qanun layihəsində öz əksini tapıb.
Layihəyə əsasən, əmək müqaviləsində və ya kollektiv müqavilədə nəzərdə tutulmuş güzəşt və imtiyazlardan məhrum ediləcəyi hədə-qorxusu ilə işçini əmək funksiyasına daxil olmayan işi (xidməti) yerinə yetirməyə məcbur etmək qadağan ediləcək.

Запретят принуждать работника выполнять дополнительную работу под угрозой лишения льгот и привилегий, предусмотренных трудовым договором.
Valyuta.az со ссылкой на "Modern.az" сообщает, что этот вопрос будет обсуждаться на завтрашнем заседании Комитета по труду и социальной политике в проекте закона о внесении изменений в Трудовой кодекс.
Согласно проекту, будет запрещено принуждать работника выполнять работу (услугу), не входящую в трудовые функции, под угрозой лишения льгот и привилегий, предусмотренных трудовым или коллективным договором.