Ərdoğan: Türkiyə ilə yanaşı, Azərbaycan və Gürcüstanın da bütün imkanları səfərbər edilib
Valyuta.az xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan AK Partiyanın Genişləndirilmiş Vilayət sədrləri iclasında deyib.
O qeyd edib ki, qəzaya uğrayan təyyarənin qara qutusu tapılıb və incələmələrə başlanılıb: "19 şəhidin nəşini tapmışıq, sonuncunun tapılması istiqamətində işlər davam edir. Millətimizlə birlikdə azərbaycanlı qardaşlarımız və gürcü dostlarımızı da çox məyus edən bu faciəvi hadisəni bütün yönləri ilə araşdırırıq. Azərbaycanlı qardaşlarımız bütün dəstəyini göstərir".
R.T.Ərdoğan xalqı dezinformasiyadan qaçmağa da çağırıb:
"Vaxtaşırı bütün lazımi məlumatları ictimaiyyətlə rəsmi kanallar vasitəsilə bölüşürük, xalqımızı yalan, yarımçıq, rəsmi olmayan məlumatlara inanmamağa çağırıram. Şəhidlərimizin yaxınlarına, ailələrinə, türk millətinə başsağlığı verirəm. Ağrımızı bölüşən və başsağlığı verən ölkələrə də təşəkkür edirəm".

Эрдоган сообщил о находке черного ящика упавшего самолета и ходе расследования
Valyuta.az сообщает, что об этом заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган на расширенном совещании председателей провинциальных отделений Партии справедливости и развития (АКП).
Он отметил, что черный ящик потерпевшего крушение самолета был найден и начато расследование: «Мы нашли останки 19 погибших, работа по поиску последнего продолжается. Вместе с нашим народом, азербайджанскими братьями и грузинскими друзьями мы тщательно изучаем эту трагическую ситуацию со всех сторон. Азербайджанские братья оказывают полную поддержку».
Р.Т. Эрдоган также призвал население избегать дезинформации:
«Мы периодически через официальные каналы делимся всей необходимой информацией с общественностью, призываю наш народ не верить ложным, неполным и неофициальным сообщениям. Выражаю соболезнования семьям погибших, турецкому народу. Благодарю страны, которые разделяют нашу боль и выражают соболезнования».