10 nəqliyyat vasitəsi satışa çıxarılır - 1 350 manatdan
3 fevral 2026-cı il tarixində müxtəlif dövlət qurumlarının balansında olan nəqliyyat vasitələri hərraca çıxarılacaq.
Valyuta.az xəbər verir ki, hərraca çıxarılan nəqliyyat vasitələri arasında “Azərbaycan Respublikasının Qəbələ Rayon İcra Hakimiyyəti”nin balansında olan 2011-ci il buraxılışlı “JAC XZL5I63ZYS3” xüsusi təyinatlı avtomobilin start qiyməti 12 600 manat olaraq müəyyən edilib.
Həmin hərracda ümumilikdə üç nəqliyyat vasitəsi satışa çıxarılıb. Bakı və Gəncə Apellyasiya Məhkəmələrinin balansında olan minik avtomobilləri də hərracda təklif olunur. “KHAZAR SD” markalı (2022-ci il) avtomobil 12 600 manat, “CHEVROLET NIVA” (2007-ci il) isə 3 690 manat start qiyməti ilə satışa təqdim olunacaq.
Ən çox nəqliyyat vasitəsi “Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi” tərəfindən hərraca çıxarılıb. Buraya əsasən yük maşınları, xüsusi təyinatlı avtomobillər və qoşqular daxildir.
Satışa təqdim olunan bəzi nəqliyyat vasitələri bunlardır: 2003-2006-cı il buraxılışlı “QAZ-3308”, “QAZ-3307”, “URAL-4320”, “KamAZ-43114”, “UAZ-31512”, “UAZ-3962”, 1981-1999-cu il istehsalı “ZIL-131”, “MAZ-5334”, “KrAZ-255B”, “Tofaş” və müxtəlif markalı qoşqular. Avtomobillər 44 100, 15 570, 10 710, 34 470, 34 110, 1 350 manat ilə satışa təqdim olunur.
Eyni zamanda, “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər İdarəsi”nin balansında olan 2015-ci il buraxılışlı “ZL 08006” markalı motosiklet 800 manat start qiyməti ilə satışa təqdim olunacaq. Bu nəqliyyat vasitəsinin satışı üzrə keçirilən hərracın nəticəsi ləğv edildiyindən nəqliyyat vasitəsi 2-ci dəfə təkrar hərraca çıxarılır.
Digər adı çəkilən qrumlara məxsus nəqliyyat vasitələri isə 3-cü dəfə 10% endirimlə təkrar hərraca çıxarılır.
Bütün xəbərlərAida Hüseynin təyinatı təsdiqləndi
09.12.2025Onlara leytenant rütbəsi veriləcək
09.12.2025Avtonəqliyyat sığortası üzrə ödənişlər artıb - Rəqəmlər
09.12.2025TƏBİB sədri bu xanımı Eldar Abbasovun yerinə gətirdi
09.12.2025İşsizlərə verilən pul artırılır
09.12.2025Azərbaycanda istehsal olunan avtomobillərin satışının ƏDV-dən azad olunması üçün şərt açıqlandı

Государственные транспортные средства выставлены на аукцион 3 февраля 2026 года
3 февраля 2026 года будут выставлены на аукцион транспортные средства, находящиеся на балансе различных государственных учреждений.
Valyuta.az сообщает, что транспортное средство специального назначения марки «JAC XZL5I63ZYS3», выпуска 2011 года, находящееся на балансе «Исполнительной власти Габалинского района Азербайджанской Республики», будет выставлено на торги с начальной стоимостью 12 600 манатов.
В данном аукционе всего выставлены на продажу три транспортных средства. На аукцион также предлагаются легковые автомобили, находящиеся на балансе Апелляционных судов Баку и Гянджи. Автомобиль марки «KHAZAR SD» (2022 года выпуска) с начальной ценой 12 600 манатов и «CHEVROLET NIVA» (2007 года выпуска) с начальной ценой 3 690 манатов будут представлены на продажу.
Большее число транспортных средств выставлено на аукцион Министерством обороны Азербайджанской Республики. К ним относятся в основном грузовые автомобили, автомобили специального назначения и прицепы.
Некоторые из транспортных средств, выставленных на продажу: «QAZ-3308» и «QAZ-3307» выпуска 2003-2006 годов, «URAL-4320», «KamAZ-43114», «UAZ-31512», «UAZ-3962», «ZIL-131» и «MAZ-5334» выпуска 1981-1999 годов, «KrAZ-255B», «Tofaş» и различные марки прицепов. Автомобили предлагаются к продаже по ценам 44 100, 15 570, 10 710, 34 470, 34 110, 1 350 манатов соответственно.
В то же время, мотоцикл марки «ZL 08006» выпуска 2015 года, находящийся на балансе Администрации дел Президента Азербайджанской Республики, будет выставлен на продажу с начальной ценой 800 манатов. Поскольку результаты аукциона по продаже данного транспортного средства были аннулированы, оно выставляется на повторный аукцион во второй раз.
Транспортные средства, принадлежащие другим указанным учреждениям, выставляются на повторный аукцион в третий раз с 10% скидкой.